Szukaj

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterWizyty od 08.01.202019208

Projekt edukacyjny „Klimat, Energia, Zdrowie” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krystynaadmin   
środa, 07 listopada 2018 21:30

Nowy projekt edukacyjny realizowany w okresie od 1 września 2018 r. do 30 czerwca 2019 r., a zatytułowany „Klimat, Energia, Zdrowie”, skierowany jest do uczniów klas VII szkół podstawowych z trzech rejonów: Wrocław, Milicz i Oława.


Celem projektu jest podniesienie poziomu świadomości ekologicznej oraz poszerzenie wiedzy uczniów w zakresie przyczyn zmian klimatu i ich skutków, degradacji jakości powietrza emisjami, w tym „niskiej emisji”, oraz negatywnego oddziaływania zanieczyszczeń na zdrowie człowieka i środowisko. Projekt wskazuje na dostępne rozwiązania poprawy jakości atmosfery przez różne działania w gospodarstwach domowych (m.in. oszczędzanie energii, wykorzystanie energii z bezemisyjnych źródeł odnawialnych) oraz przystosowania się do zmian klimatu.


W ramach projektu przewiduje się po pięć spotkań edukacyjnych (wykłady i warsztaty) w każdym rejonie, zajęcia terenowe w Zakładzie Klimatologii UWr, konkurs na plakat, a wiosną 2019 r. udział uczestników projektu w terenowych warsztatach dot. pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych oraz budynków niskoemisyjnych w Słonecznej Szkole w Bielawie.

Koordynatorami projektu są kol. K. Haladyn i kol. A. Mikłaszewski.


Projekt dofinansowany jest ze środków
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu

 Koszt ogólny zadania: 33 410 PLN
Wysokość dofinansowania: 26 000 PLN

Poprawiony: środa, 07 listopada 2018 21:43